top of page
Фото автораInna English

2 жовтня Міжнародний день соціального педагога/October 2 is International Day of the Social Educator

Оновлено: 20 жовт. 2021 р.

«Мудрий не той, хто знає багато, А той, чиї знання корисні.»

Есхіл

Сучасні проблеми вимагають сучасних рішень. Офіційно професія «соціальний педагог» з'явилася в нашій країні порівняно нещодавно. І суспільство ще не зовсім знає чи розуміє, хто такий соціальний педагог. Найчастіше соціального педагога плутають або із соціальним працівником, або з практичним психологом. Без сумніву, ці фахи пов’язані між собою, адже серед академічних дисциплін соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси однієї й іншої. Проте, якщо соціальний працівник у рамках роботи в якійсь із соціальних служб допомагає малозабезпеченим і малозахищеним прошаркам населення вирішувати соціальні проблеми – наприклад, отримати певний вид матеріальної допомоги тощо, то соціальний педагог насамперед виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами.

Соціальний педагог – ключова фігура в закладі освіти, яка покликана об'єднати зусилля родини, школи, громадськості, для надання допомоги дитині. Саме такий є у нашому ВПУ№3 м.Мукачево! Нашим студентам дуже пощастило мати щоденне спілкування з одним з накреативнішим соціальних педагогів - Лучинець Тетяною Володимирівною - http://vpu3.org.ua/822-luchinec-tetyana-volodimirvna.html#. Слід зазначити, що робота соціального педагога за будь-яким напрямком стає більш ефективною завдяки співпраці з психологом, педагогічним колективом, батьками, адміністрацією навчального закладу та спеціалістами з різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо. Така взаємодія дає змогу здійснювати інтегрований підхід щодо соціально-педагогічного супроводу учнівської молоді в сучасних умовах. Діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя.

Сфера діяльності соціального педагога — соціум, як найближче оточення особистості, людські відносини, соціокультурні умови розвитку. Який соціум ми маємо зараз? В останній десяток років розцвіли такі соціальні проблеми, як нестаток і бідність, алкоголізм і наркоманія, безробіття, бродяжництво і соціальне сирітство, злочинність і жорстока поведінка. Потреба в соціальному педагогові з'являється там і тоді, де і коли сім'я, школа, громадськість не забезпечують необхідного розвитку, виховання й освіти дитини, молодої людини. Саме у такий період соціальний педагог є дуже потрібним, особливо для роботи з іще не сформованою молоддю та дітьми, на долі яких ці процеси впливають, мабуть, найтяжче. АБЕТКА СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА :

Соціальний педагог, як фахівець повинен дотримуватись таких основних норм та правил:

Толерантність – соціальний педагог повинен терпляче ставитися до своїх учнів і не виражати до них як не симпатії, так і не антипатії.

Конфіденційність отриманої інформації – соціальний педагог не має права розголошувати отриману інформацію про учня, про його проблеми та негаразди, окрім таких винятків: якщо ця інформація може нашкодити клієнту чи комусь іншому; якщо ця інформація потрібна для проведення слідства; та інші випадки що передбачені чинним законодавством України, тоді інформація підлягає розголошенню.

Професіоналізм фахівця – соціальний педагог повинен мати належну освіту та належний рівень кваліфікації щоб плідно працювати в своїй галузі.

Клієнтоцентризм – для соціального педагога інтереси клієнта повинні бути вище своїх власних інтересів.

У своїй діяльності керуюся: - Конституцією України

- Законом України “Про освіту ”

- Положенням про психологічну службу в системі освіти України

- Нормативними документами МОН України

- Декларацією прав людини

- Конвенцією ООН про права дитини

- Чинним законодавством України

- Етичним кодексом соціального педагога

Напрямки діяльності: Діагностична; Прогностична; Консультаційна; Захисна; Соціально — перетворювальна; Профілактична; Організаційна



Одним з основоположних документів з питання захисту прав дитини є Конвенція про права дитини прийнята в 1989 році Генеральною Асамблеєю ООН. https://www.coe.int/uk/web/compass/convention-on-the-rights-of-the-child


9 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page