top of page
Фото автораInna English

26 вересня Європейський день мов / September 26 European Day of Languages

Оновлено: 20 жовт. 2021 р.

Європейський день мов — свято, що відзначається 26 вересня було проголошено Радою Європи.

Iнiцiamopaмu cmвopeння maкoгo cвяma y cвiŭ uac вucmynuлu Євponeŭcbкa кoмiciя i Paдa Євponu, щoб нe лише нaгaдamu npo бaгamoмoвнicmb Євponu, a ŭ cnoнyкamu дo нaвчaння. Зapaз нopмoю ввaжacmbcя знaння двox-mpоox iнoзeмнux мoв.

У мuнyлoмy, cmo poкiв moмy, oднiєю з oзнaк ocвiдчнocmi бyлo знaння кiлькox мoв. Згaдaŭмo - Iвaн Якoвuча Фpaнкo, котрий знaв 14 мoв, Лecя Укpaïнкa - 11, Пaвлo Tuчuнa - 15. Ta нaŭбiлbшe мoв знaв Агатангел Кримський (український історик, славіст і сходознавуць, письменник та перекладач, один з фундаторів першої української Академії наук.), кozu ŭoгo numaлu, cкiлbкu мoв вiн знaє, moŭ жapmoмa вiдnoвiдaв «лeгшe бyдe cкaзamu, якux я мoв нe знaю»; a нayкoвцi нapaxyвaлu вiд 60 дo 100 мoв. Biн мaв фeнoмeнaлbнy naм'яmb i cкapжuвcя знaŭoмuм, щo «нiчoгo нe мoжe зaбymu».

Свято було запроваджено у 2001 році Радою Європи на підтримку лінгвістичного розмаїття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі.

Цього дня в 45 країнах континенту відбуваються заходи, спрямовані на вивчення нерідних мов, передусім малих, рідкісних мов, мов нацменшин та мов, якими розмовляють мігранти. Мета проведення Європейського дня мов полягає в приверненні уваги до мовного й культурного різноманіття Європи, яке треба не лише підтримувати, але й усіляко поглиблювати, розширюючи діапазон мов, якими люди спілкуються протягом життя, розвивати мовні навички, зміцнюючи тим самим взаєморозуміння між народами. Найпоширенішою мовою Європи (за кількістю носіїв як рідної) є російська мова. Далі з великим відривом слідує німецька мова – близько 95 млн, французька мова близько 66 млн, англійська мова 63 млн, італійська мова – 60 млн, іспанська, польська мова та українська мова (близько 40 млн європейців вважають їх рідними).

В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.


Усі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.


10 КОРИСНИХ ПОРАД, ЯК ВИВЧИТИ ІНОЗЕМНУ МОВУ ЗА ТРИ МІСЯЦІ

Ірландський поліглот Бенні Льюїс вільно спілкується шістьма мовами - французькою, іспанською, англійською, німецькою, португальською та есперанто. Бенні не зупиняється на досягнутому та, подорожуючи, продовжує вивчати нові мови. Ключовою порадою в методиці Бенні є відмова від перфекціонізму. Не треба намагатися говорити досконало і використовувати тисячі слів - ми і рідною використовуємо від сили тисяч п'ять. А ще ми при вивченні чомусь намагаємося перетворити мову в шкільний предмет - вибудовуємо програму, проходимо уроки граматики, вивчаємо слова по топіках. Загалом, Бенні вважає, що це неправильно.

Ось кілька його порад для вивчення мови за три місяці:

1. Говоріть мовою вголос з першого ж дня

Початківці не повинні боятися того, що вони перекручують слова або неправильно будують фрази. Найголовніше, що вони звикають говорити вголос.

2. Спочатку вчіть розмовні фрази

Новачкам слід вчити найпростіші фрази на кшталт «Скільки коштує квиток?», «Де готель?», які дають можливість використати вивчений матеріал на практиці. Не дуже красномовно, зате зрозуміло.

3. Забудьте про вивчення строгих граматичних правил

На початковому етапі важливо поповнити словниковий запас і вивчити основні фрази. Турбуватися про правильну граматику не треба - її ви встигнете вивчити пізніше.

4. Спілкуйтеся з носіями мови по Скайпу/Google Meet/ Zoom/ ....

На думку Бенні, одним з кращих інструментів для вивчення мови в наші дні є Інтернет. Ви можете спілкуватися з людиною зі США або будь-якої іншої країни світу та вдосконалювати свою розмовну мову безкоштовно.

5. Слухайте радіо/музику/відео/новини (mass media)

Mass Media - ще один спосіб зануритися в мовне середовище. Слухайте радіопередачі країни, де люди розмовляють мовою, яку Ви вивчаєте. Зокрема, Бенні радить зайти на TuneIn - онлайн-сховище радіопередач з усього світу.

6. Розкажіть про себе

Одна з улюблених порад Бенні для початківців - напишіть коротку розповідь про себе своєю мовою і попрацюйте над перекладом разом з носієм мови. Це відносно швидко допоможе вам запам'ятати багато слів і фраз.

7. Не записуйтеся на загальні мовні курси

Бенні вкрай не радить новачкам записуватися на курси «для всіх» - у них занадто загальна програма. За його словами, на початковому етапі навчання персональний зворотній зв'язок з носієм мови куди корисніший.

8. Користуйтеся безкоштовними інструментами для вивчення мови онлайн

Улюблені сервіси Бенні - Duolingo та Italiki. На цих сайтах Ви можете не лише тренувати нові слова та фрази для запам’ятовування, а й знайти носія мови для індивідуальних занять.

9. Будьте готові витрачати багато часу на практику

Бенні вважає, що люди, які готові витрачати на вивчення іноземної мови повний робочий день, всього за кілька місяців вийдуть на рівень B2. Якщо стільки часу у Вас немає, то, практикуючи по кілька годин у день, Ви вийдете на той же рівень через рік.

10. Не прагніть до досконалості

Люди часто настільки прагнуть говорити ідеально, що коли у них це не виходить (а у новачків ніколи не виходить, до речі), вони засмучуються і взагалі кидають заняття. Кращий спосіб справитися з проблемою - сміятися над власними помилками і не намагатися бути досконалим.

Метод Бенні Льюїса є досить реалістичним, важливо поєднати мотвацію, регулярність та інтенсивність занять. І головне: не бійтеся помилок - вони є невід’ємною частиною успіху!

Пишіть свої коментарі. Яку б мову чи мови ви б хотіли вивчити?

12 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page