top of page
Фото автораInna English

30 вересня Всеукраїнський день бібліотек. / Ukrainian Day of Libraries.

Оновлено: 20 жовт. 2021 р.

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». В. Сухомлинський.

Всеукраїнський день бібліотек встановлений в Україні «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…» згідно з Указом Президента України «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня1998 р. № 471/98.

Традиційне значення слова бібліотека — колекція книг або приміщення, де зберігаються книги. Сучасна бібліотека – це не лише сховище для книг, а й своєрідний (електронний) архів, місце, де можна отримати доступ до інформації як на традиційних носіях (книжках), так і в електронному вигляді (через телефон/комп’ютер). Це соціальний інститут, діяльність якого спрямована на забезпечення рівного доступу до інформації, за умов розвитку процесів гуманізації освіти, її інформатизації, відкритості й формування освітніх інформаційних потреб, який здатен якісно забезпечити і технологічний, і соціальний, і освітній доступ до інформації.

Нерідко необхідну інформацію дослідник отримує саме в бібліотеці, оскільки вона є «інтелектуальним посередником» між людиною та інформацією.

Сучасна електронна бібліотека : https://libruk.com.ua/writers/

Електронні підручники, планшети, телефони, комп’ютери… Інновації дають нам все більше можливостей пошуку та засвоєння інформації. Однак, не можна заперечити, що паперові книги все одно завжди в моді! Як би люди не прагнули до нового, все ж, у кожного є приємні асоціації із шелестом сторінок, можливістю погортати та вдихнути запах улюбленої книги. Шкода лише, що в Україні сучасна домашня бібліотека вже стала своєрідною розкішшю, оскільки за останні роки книги досить подорожчали. Паралельно з цим, виріс й інтерес українців до громадських бібліотек, що скоріш за все є наслідком таких змін на «ринку книги».

Таке оживлення має стати стимулом до зміни та оновлення інституту бібліотек в Україні. Щоб підтримувати інтерес дорослих та маленьких українців до бібліотек, має відбуватися фінансування в створення бібліотечних центрів, які мають бути не лише місцем, де можна позичити книгу, а й своєрідним інтелектуальним простором, де буде приємно проводити час.

Бібліотека повинна відігравати ключову роль в забезпеченні користувачів установи науковою інформацією, незалежно від того, з яких джерел ця інформація надходить. Читач, який звертається до бібліотеки, повинен мати можливість отримати як зовнішню, так і внутрішню інформацію (з локального репозиторію), як в електронному вигляді, так і в друкарському. Саме тому бібліотека повинна займатися підтримкою електронного репозиторію, саме в ній мають бути сконцентровані всі засоби та інструментарій для пошуку інформації з різних джерел.

Рекомендуємо online бібліотека:

.....також ознайомтесь з Бібліотекою україгської літератури online

https://www.ukrlib.com.ua/ Підтримуймо бібліотеку у стінах нашого рідного ВПУ №3 м.Мукачево. Приєднуйся до освітньо-просвітницького процесу. Ознайомлюйся з досягненнями свої однолітків, друзів, колег. Можете ознайомитись з матеарами та результатами роботи нашої бібліотеки : (Матеріали обласного конкурсу "Краща бібліотека закладу професійної (професійно-технічної) освіти 2020") Тема: "Креативність у організації роботи з національно -патріотичного виховання молоді" http://vpu3.org.ua/uploads/files/materialy-konkursu.pdf



29 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page