top of page
Фото автораInna English

7 лютого День безпеки в Інтернеті / February, 7 Safer Internet Day

Традицію відзначати Міжнародний день безпечного Інтернету започаткували в Європі у 2004 році. 40 країн, в тому числі і Україна, взяли участь у цій акції. Міжнародний день безпечного Інтернету проводиться щороку другого вівторка лютого. Основне покликання цього Дня зробити Інтернет чистішим від негативних чинників.

Головним координатором Дня безпеки в інтернеті в світі стала некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network), яка складається з національних організацій, створених за участю Єврокомісії. Компанія вважає своїм основним завданням підтримку громадян в безпечному, етичності та ефективному використанні інтернету, як і інших інформаційних і комунікаційних технологій.

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі. Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

В 2023 році День безпеки в Інтернеті припадає на 7 лютого.

Цікаві цифри (за матеріалами досліджень компанії “Київстар”):

  • 78% українських дітей 6 років і більше користуються інтернетом;

  • 24% батьків не знають про те, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони;

  • 9% батьків не підозрюють, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони батьків;

  • 8% батьків не знають, що їхні діти відвідують інтернет-клуби;

  • 27% дітей зізналися, що в інтернеті з ними контактували незнайомці, 30% з них пішли на контакт;

  • 28% висилали фото віртуальним знайомим;

  • 7% ділилися в інтернеті інформацією про сім’ю.

За даними досліджень, в Україні 96% дітей у віці від 10 до 17 років користуються інтернетом, але більше половини з них не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі.

Фішинг, кардинг, грумінг, булінг, кібербулінг, мобінг – з урахуванням одного з найнижчих у Європі рівнів проникнення інтернету в Україні ці терміни мало для кого несуть змістовне навантаження. Хоча без з’ясування їхнього змісту і мови не може бути про підключення домашнього комп’ютера до інтернету.

Фíшинг (англ. phishing ['fiʃiŋ] від fishing − рибальство) − вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказування або обміну валюти, інтернет-магазинів. Шахраї використовують усілякі виверти, які найчастіше змушують користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані – наприклад, посилаючи електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.


Грумінг (англ. grooming) – входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження, в тому числі і в сексуальному плані.

Злочинці найчастіше встановлюють контакти з підлітками в чатах або на форумах. Зазвичай вони добре обізнані із захопленнями сучасної молоді і без особливих зусиль підтримують бесіди. Вони знаходять співрозмовників, які чимось засмучені або шукають підтримки, співчувають їм, потім пропонують перейти в більш відокремлене віртуальне місце спілкування. Поступово втягують їх в обговорення інтимних питань. Потім пропонуються зустрічі в реальному світі.

Кардинг – вид шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційована або не підтверджена її власником.

Буллінг (англ. bullying) – залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії – які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на дитину.

Цей вид насильства набув широкого поширення в середовищі підлітків.

Буллінг – явище глобальне і масове. За словами 1200 дітей, які відповіли на запитання Інтернет-сайту KidsPoll, буллінгу піддавалися 48%, у тому числі 15% – неодноразово, а самі займалися ним 42%, причому 20% – багато разів.



Кібербулінг (дізнатись детальнішеб 4 уроки про кібербулінг)

Кібербулінг (кіберзалякування, англ. Cyberbullying) — умисне цькування щодо визначеної особи у кіберпросторі, як правило, впродовж тривалого проміжку часу.

Особу, яка здійснює кібербулінг часто називають «булер», вона діє анонімно, таким чином, щоб жертва не знала від кого походять агресивні дії.

Найчастіше цим займаються підлітки, вони створюють сайти, присвячені одноліткам, які з тих чи інших причин стають “ізгоями”, розміщують компрометуючі їх фотографії, надсилають анонімні образливі та загрозливі повідомлення, розпускають непристойні чутки. Іноді сцени знущання знімаються на фото – або відеокамеру і потім поширюються через Інтернет.Існує два поняття, кібербулінг та кібермобінг, дуже схожі за змістом. Другий термін початково стосувався реалізації булінгу лише на одному пристрої — мобільному (телефоні). Однак термін кібермобіг не розповсюджений в англомовному середовищі у порівняні з кібербулінгом.

Мобінг (від англійського mob – натовп) – психологічні утиски, переважно групові, працівника з боку роботодавця або інших працівників, що включають у себе постійні негативні висловлювання, постійну критику на адресу працівника, його соціальну ізоляцію усередині організації, виключення з його службових дій соціальних контактів, поширення про працівника свідомо неправдивої інформації тощо.

Термін ввів в психологію груп доктор Ханц Лейман, який вперше провів дослідження мобінга на робочих місцях у Швеції на початку 1980-х. Мобінг виражається в різних формах, і розвиток Інтернету породило чергову – мобінг в соціальних мережах.

За наслідками мобінг в Інтернеті нічим не відрізняється від реального життя. Особливо чутливі люди переживають цькування дуже важко, аж до суїциду. Особливо це явище небезпечно для дітей, які в силу незрілості психіки близько до серця сприймають знущання однолітків. Уже є приклади дитячих самогубств на цьому ґрунті.

Інтернет-мобінг навіть більш небезпечний, оскільки, якщо раніше діти, які зазнавали утисків однокласників, могли хоча б вдома уникати цих проблем, то зараз цей тиск дитина відчуває постійно. Збільшується він тим, що Інтернет робить мобінг відкритим для всього світу. Дитина отримує ярлик жертви в очах тих, хто не повинен знати про цькування (в соціології це називається “стигматизацією”).

Використання Інтернету є безпечним, якщо виконувати основні правила:


Захистіть свій комп’ютер

• Регулярно оновлюйте операційну систему.

• Використовуйте антивірусну програму.

• Використовуйте брандмауер.

• Створюйте резервні копії важливих файлів.

• Будьте обережні при завантаженні нових файлів.

Захистіть себе в Інтернеті

• Будьте обережними, надаючи особисту інформацію.

• Думайте про те, з ким ви розмовляєте.

• Пам’ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.

Дотримуйтесь правил!

• Ви маєте дотримуватися закону навіть в Інтернеті.

• При роботі в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.

Поради батькам:

1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

2. Установіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.

3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.

4. Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп’ютера!

5. Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім’я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.

6. Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.

7. Переглядайте інформацію, що міститься в комп’ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам’ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.

8. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп’ютером і не вдома, наприклад в Інтернет–кафе чи у друзів.


The tradition of celebrating the International Safer Internet Day was started in Europe in 2004. 40 countries, including Ukraine, took part in this action. International Safer Internet Day is held every year on the second Tuesday of February. The main goal of this Day is to make the Internet cleaner from negative factors.

The non-profit organization Insafe (European Safer Internet Network), which consists of national organizations created with the participation of the European Commission, became the main coordinator of Internet Safety Day in the world. The company considers its main task to support citizens in the safe, ethical and effective use of the Internet, as well as other information and communication technologies.

On February 11, 2020, the world celebrates Safer Internet Day under the slogan "Together for the best Internet".

The purpose of Internet Safety Day is to spread knowledge about the safe, responsible and positive use of digital technologies for children and young people.


Globally, Safer Internet Day is celebrated in more than a hundred countries and is coordinated by the joint Insafe/INHOPE network, with the support of the European Commission, as well as 31 national Internet Safety Centers across Europe.

This event focuses on the positive use of technology and explores the role we all play in contributing to a better and safer online community. It serves as a call for young people, parents, educators, teachers, social workers, law enforcement officers, businesses, politicians and the wider community to come together to promote and create a more positive and better internet.

In 2023, Internet Safety Day falls on February 7.

Interesting figures (based on research materials of Kyivstar company):

  • 78% of Ukrainian children aged 6 and over use the Internet;

  • 24% of parents do not know that their children access the Internet through mobile phones;

  • 9% of parents do not suspect that their children access the Internet through their parents' mobile phones;

  • 8% of parents do not know that their children attend Internet clubs;

  • 27% of children admitted that strangers contacted them on the Internet, 30% of them contacted them;

  • 28% sent photos to virtual friends;

  • 7% shared family information on the Internet.

According to research, 96% of children aged 10 to 17 use the Internet in Ukraine, but more than half of them are unaware of the dangers that await them online.

Fishing, carding, grooming, bullying, cyberbulling, mobbing - taking into account one of the lowest levels of Internet penetration in Ukraine in Europe, these terms carry a meaningful load for few people. Although without finding out their content and language, it is impossible to connect a home computer to the Internet.

Phishing ( ['fiʃiŋ] from fishing) is a type of fraud, the purpose of which is to lure out the personal data of customers of online auctions, mo

ney transfer or exchange services, and online stores from gullible or inattentive network users. Fraudsters use all kinds of tricks, which most often force users to reveal confidential data themselves - for example, by sending emails with offers to confirm account registration, which contain links to a website on the Internet, the appearance of which completely copies the design of well-known resources. Grooming (eng. grooming) - entering into the trust of a child with the aim of inducing him to some kind of brutal treatment, including in a sexual way.

Criminals most often establish contacts with teenagers in chat rooms or forums. They are usually well-versed in the interests of today's youth and maintain conversations without much effort. They find interlocutors who are upset about something or looking for support, empathize with them, then offer to go to a more secluded virtual place of communication. They are gradually drawn into the discussion of intimate issues. Real-world encounters are then offered.

Carding (eng. card) is a type of fraud in which a transaction is carried out using a bank card or its details, which is not initiated or confirmed by its owner.




Bullying (English bullying) - intimidation, harassment, mocking, mockery and other actions - which can frighten, humiliate and otherwise negatively affect a child.

This type of violence has become widespread among teenagers. Bullying is a global and massive phenomenon. According to 1,200 children who answered questions on the KidsPoll website, 48% had been bullied, including 15% repeatedly, and 42% had done it themselves, with 20% many times. Cyberbullying is intentional harassment of a specific person in cyberspace, usually over a long period of time.

A person who carries out cyberbullying is often called a "buller", he acts anonymously, so that the victim does not know from whom the aggressive actions come.

This is most often done by teenagers, they create sites dedicated to peers who for one reason or another become "outcasts", post compromising photos of them, send anonymous offensive and threatening messages, and spread obscene rumors. Sometimes scenes of bullying are captured on a photo or video camera and then spread over the Internet. There are two concepts, cyberbullying and cybermobbing, which are very similar in meaning. The second term originally referred to the implementation of bullying on only one device — a mobile (phone). However, the term cybermob is not widespread in the English-speaking world compared to cyberbullying.

Mobbing (eng. mob - crowd) - psychological harassment, mainly in groups, of an employee by the employer or other employees, which includes constant negative statements, constant criticism of the employee, his social

isolation within the organization, exclusion from his official activities of social contacts, dissemination of knowingly false information about the employee, etc.

The term was introduced into the psychology of groups by Dr. Hanz Lehmann, who first conducted research on mobbing at workplaces in Sweden in the early 1980s. Mobbing is expressed in various forms, and the development of the Internet gave birth to another - mobbing in social networks.

In terms of consequences, mobbing on the Internet is no different from real life. Especially sensitive people experience bullying very hard, even to the point of suicide. This phenomenon is especially dangerous for children who, due to the immaturity of their psyche, take the bullying of their peers to heart. There are already examples of child suicides on this basis.

Internet mobbing is even more dangerous, because if earlier children who were bullied by classmates could at least avoid these problems at home, now the child feels this pressure constantly. It increases because the Internet makes mobbing open to the whole world. The child is labeled a victim in the eyes of those who should not know about the bullying (in sociology this is called "stigmatization")

Using the Internet is safe if you follow the basic rules:

Protect your computer

• Update your operating system regularly.

• Use an antivirus program.

• Use a firewall.

• Back up important files.

• Be careful when downloading new files.


Protect yourself online

• Be careful when giving out personal information.

• Think about who you are talking to.

• Remember that not everything on the Internet is trustworthy and not everyone is honest.

Follow the rules!

• You must obey the law even on the Internet.

• When working online, you should care about others as much as you care about yourself.

Tips for parents:

1. Be a friend to your child. Show interest in her hobbies and discuss the problems that arise. If you can become the person your child trusts, he won't have to look for support from virtual friends.

2. Install the computer in a place accessible to all family members. This will make it much easier to control its use.

3. Compile the rules of safe behavior on the Internet, which will list the requirements regarding the use of the Internet, as well as the algorithm of actions of the child in the event of an encounter with a dangerous stranger or sexual harassment.

4. Write these rules on paper and stick them near the computer!

5. Ask your child not to share personal information with anyone: name, age, phone number, home address, school number. Explain that you should not send your photos to people she met online.

6. Ask your child to immediately tell you about unpleasant situations while communicating on the Internet, emphasizing that you will not be angry, no matter what she talks about.

7. View the information contained in your child's computer. This will help you monitor her communication on the network. But remember that a child can use the Internet not only at home, but also at school, Internet club, and with friends.

8. Remind your child that all Internet safety rules apply even when he is using the computer outside of his home, such as at an Internet cafe or with friends.

P.S. share your experience

23 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page