top of page
Фото автораInna English

Бібліотеки бувають різні. Labraries are different.

Оновлено: 21 вер. 2021 р.

В епоху стрімкого розвитку інтернету і все більшої популяризації електронних книг традиційні бібліотеки як і раніше НЕ втратили своєї актуальності. У всьому світі відкриваються нові скарбниці мудрості. При цьому бібліотеки беруть на себе зовсім незвичайні функції, що робить їх не менше відвідуваними, ніж у ті часи, коли до масового використання електронних гаджетів було далеко.

Центральна бібліотека Штутгарта (Німеччина) Для реалізації проекту знадобилося три роки та 80 мільйонів євро. І результат не забарився. Було запрошено відомого корейського архітектора Ин Янг Ї, котрий створив білу будівлю у формі монолітного куба висотою в 9 наземних і 2 підземних поверхи та площею понад 20 тисяч квадратних метрів



Бібліотека Александрі́на бібліотека в Александрії (Єгипет) побудована на місці легендарної стародавньої Александрійської бібліотеки.


Музей-бібліотека дитячих ілюстрованих книг в Івакі (Японія)

Дивовижне простір для дітей створено в Японії. Майже весь тиждень тут проводяться заняття з дошкільнятами, а в п'ятницю кожна дитина може прийти в бібліотеку, взяти будь-яку із запропонованих 10 000 книг, познайомитися з яскравими картинками або почитати. До послуг дітей світлі зали і таємничі затемнені коридори. Архітектор Тадао Андо мріяв, щоб у створеному ним будівлі діти могли мріяти, дивлячись на величний Тихий океан, вид на який відкривається з вікна.

Громадська бібліотека Бішан (Сінгапур)

Бібліотеці всього 15 років, але вона вже стала гордістю і одним з найпривабливіших місць для інтелектуального відпочинку жителів Сінгапуру і гостей маленького держави. Авангардне будівлю, здається майже прозорим, створено в повній відповідності з вимогами часу.

Бібліотека в аеропорту Схіпхол (Нідерланди)

Ця бібліотека відкрилася в аеропорту Амстердама в 2010 році, ставши першим закладом подібного роду в світі. Книги, які може почитати будь-який пасажир в очікуванні свого рейсу, тут представлені більш ніж на 40 мовах світу. Крім книг, будь-який бажаючий може скористатися одним з планшетів з доступом до величезної музичної колекції.

«Око Біньхая» - бібліотека в Тяньцзінь (Китай)

Сама незвичайна за формою і змістом бібліотека була відкрита в Китаї в 2017 році. Будівництво її тривало три роки, а після відкриття постійно зростає потік туристів і читачів, що бажають відвідати незвичайний центр. З першого погляду на центральний зал здається, що книги знаходяться навіть на стелі і дістатися до них неможливо.

Бібліотека Карнегі в Бреддоке (США)

Ця бібліотека була першою, яку відкрив американський бізнесмен Ендрю Карнегі ще в 1889 році. Тут навіть в момент відкриття все було незвично і ново в порівнянні з традиційними бібліотеками: басейн, алеї для боулінгу, більярдні столи і концертний зал. Крім великого книжкового фонду в бібліотеці відкриті ще й фонди мистецтва.



“Books are good company, in sad times and happy times, for books are people – people who have managed to stay alive by hiding between the covers of a book." Elwyn Brooks White "Книги - це хороша компанія, в сумні та щасливі часи, адже книги - це люди - люди, яким вдалося залишитися в живих, сховавшись між обкладинками книги." Элвин Брукс Уайт

17 переглядів0 коментарів

Комментарии


bottom of page